Liste over foreninger i Bredebro

Bredebro Aktivcenter / Centerrådet
Birte Jørgensen
Tlf.: 23437650
Mail: birte@pfn.dk

Bredebro Bogcafé støtteforening
Lone H. Hansen
Tlf.: 60426621
Mail: loneholberg@hotmail.com
Mail:bredebro.bogcafe@gmail.com

Bredebro Frivillige Brandværn
Torben S. Kvistgaard
Tlf.: 60819292
Mail: tkv@112bredebro.dk

Bredebro FDF
Per Thaysen
Tlf.: 24650389
Mail: thaysen5@hotmail.com

Bredebro Fitnez
Helen Schmidt
Tlf.: 22740283
Mail: abterp8@hotmail.com

Bredebro Forsamlingshus
Tom Skade
Tlf.: 2785 5041
Mail: forsamlingshus@bredebro.com

Bredebro Gymnastikforening
Charlotte Petersen
Tlf.: 25659484
Mail: charlottesorensen@gmail.com
Hjemmeside: www.bredebrogymnastik.dk

Bredebro HHI
Annika Luff Jensen
Tlf.: 51155695
Mail: centrumblomster@mail.dk

Bredebro Idrætscenter Halbestyrelse
Heidi Bjerregaard
Tlf.: 61462101
Mail: bgaard75@gmail.com

Bredebro Idrætsforening
Adresse: Langagervej 3, 6261 Bredebro
Hjemmeside: www.bredebro-if.dk

Formand
Mikkel Clausen
Tlf.: 61545651
Mail: mikkelclausen@mail.dk

Skydning
Jens Chr. Petersen
Tlf.: 60497516
Mail: veddammen60@gmail.com

Badminton
Torben Abild
Tlf.: 40129674
Mail: tab@protech-cnc.dk

Håndbold
Henrik Nielsen
Tlf.: 21837035
Mail: kgbnille@hotmail.com

Fodbold Senior
Jeppe Lauesen
Tlf. nr. 50904647
Mail: bredebrofodbold@hotmail.com

Fodbold Ungdom
Karsten Woller
Tlf.: 40441142
Mail: tkwoller@mail.dk

Petanque og Krolf
Jørgen Johnsen
Tlf.:74711624
Mail: pjjohnsen@mail.tele.dk

Hans H. Andersen
Tlf.:51516075
Mail: heine0405@gmail.com

Tennis
Mikael Petersen
Tlf.: 40351215
Mail: mi-pe@live.dk

BIF Støtteklub  
Thorkild Lausten
Tlf.: 22256387 – 31181880
Mail:

Bredebro og omegns Jagtforening
Ole M. Andersen
Tlf.: 23324226
Mail: ole@hjalmarhansen.dk

Bredebro Kegleklub
Jan Motzkus
25212966 (Mobil)
Mail: motzkus1@live.dk

Brede Å Lystfiskerforening
Johannes Christensen
Tlf.: 61708220
Mail: jch@brede-aa.dk

Brede Sogns Menighedsråd
Kontaktperson
Conrad Lauridsen, formand
Tlf.: 27640322
Mail: lauridsen4@sport.dk

Bredebro og Omegns Pensionistforening
Lorenz Peter Frisk
Højervej 15, Ballum
Mail: boglpfrisk@gmail.com

Bredebro Ringriderforening
Jacob Keller
Tlf.: 40631509
Mail: jacobkeller@live.dk

Bredebro Svømmebad
Preben Gaedt
Tlf.: 23731148
Mail: bredebad@gmail.com

Bredebro Vennekreds
Erna Paulsen
Tlf.: 26343607
Mail: ernap@bbsyd.dk

Bredebro Voksenmusikskole
Else Kirsten Lynggaard, leder
Tlf.:29727426
Mail: elsekirsten@hotmail.com

Egnsspillene Højt til Himlen
Formand: Henrik Dahlmann
Tlf.: 24238668
Mail: Mail@hoejttilhimlen.dk
Hjemmeside: www.hoejttilhimlen.dk

Forsvarsbrødrene
Sonja Lund
Tlf.: 22434304
Mail: lunder6261@gmail.com

Historisk Forening for Bredebro og Omegn
Erland Fensholt Jensen
6261 Bredebro
Tlf.: 21636676
Mail: winnierland@hotmail.com
Hjemmeside: www.hjulsporet.dk

Lokal Historisk Arkiv
Langagervej 64, Hal 1
6261 Bredebro

Maskeraden
Jytte Jørgensen
Tlf.: 21918839
Mail: jyttr17@icloud.com

Røde Kors Bredebro
Lis Andersen
Tlf.: 42199410
Mail: lisfinn.andersen@gmail.com

Ældresagen Lokalafdeling
Løgumkloster/Bredebro/ Skærbæk
Mona Fabricius
Tlf.: 23261863
Mail: mfabricius4@gmail.com